W jakim temacie szukasz pomocy?

Informacje Ogólne
Moje Konto
Wynagrodzenie
Udział w ankietach
Kontakt

Informacje Ogólne

Czym jest mojaopinia.pl?
Mojaopinia.pl jest konsumenckim panelem badawczym, w którym możesz wyrazić swoje zdanie, jednocześnie zarabiając na tym. Dotychczas zarejestrowało się u nas ponad 60.000 osób i Ty możesz do nich dołączyć. Twoja opinia jest dla nas cenna! Będziesz otrzymywać zaproszenia do ankiet np. na temat nowych produktów, innowacyjnych reklam, mediów, …

Jak mogę dołączyć do grona respondentów mojaopinia.pl?
Na naszej stronie internetowej znajduje się przycisk „Rejestracja“, który należy kliknąć. Automatycznie zostaniesz przekierowany/a na formularz rejestracyjny, w którym zostanie Ci zadane parę ogólnych pytań np. na temat Twojego wieku czy płci. Po jego wypełnieniu otrzymasz od nas wiadomość potwierdzającą rejestrację, w którym znajdziesz link do aktywacji profilu, który powinieneś/aś kliknąć, aby móc brać udział w ankietach.

Czy rejestracja jest bezpłatna?
Tak. Rejestrując się u nas nie ponosisz żadnych kosztów związanych z prowadzeniem konta, rejestracją, czy też z udziałem w ankietach. Wręcz przeciwnie: to my zapłacimy Tobie za każdą całkowicie wypełnioną ankietę.

Dlaczego mam się zarejestrować na mojaopinia.pl?
U nas masz możliwość spieniężenia swoich opinii! Przy tym nie mniej ważne jest, że otrzymujesz od nas możliwość kreowania nowych produktów, reklam czy pomysłów.

Do kogo należy ten panel badawczy?
Panel należy do niemieckiego instytutu badań konsumenckich Untiedt Research. Należymy do pionierów badań konsumenckich online i jesteśmy na rynku już od 1998 roku. Więcej informacji o nas możecie znaleźć na www.untiedt.de (strona dostępna także w języku angielskim).

Moje Konto

Jak mogę zmienić mój adres mailowy?
Adres mailowy można zmienić poprzez kliknięcie w przycisk „Zmień adres mailowy“ w zakładce „Dane osobowe“ po zalogowaniu się do konta.
Po potwierdzeniu zmiany Twój adres zostanie przesłany do nas. O dokonaniu zmiany poinformujemy Ciebie poprzez wiadomość, którą prześlemy na Twój nowy adres.

Jak obchodzi się mojaopinia.pl z moimi danymi osobowymi?
Mojaopinia.pl nie udostępnia danych osobowych osobom postronnym. Zleceniodawca otrzymuje od mojaopinia.pl dane jako zestawienie zbiorcze, z którego nie można wywnioskować jakichkolwiek osobistych preferencji osób bioracych udział w ankiecie. Wszystkie ankiety podlegają ustawie o ochronie danych osobowych (Ustawa o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997. Dz. U. Nr 133. Poz. 883).

Jak mogę usunąć moje konto na mojaopinia.pl?
Każdy na mojaopinia.pl zerejestrowany użytkownik może w w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w ankietach. W tym celu wystarczy z zakładki „Dane osobowe“ wybrać opcję „Zakończ członkostwo“ i poprzez potwierdzenie wyboru przesłać nam swoją rezygnację.

Czy moje konto na mojaopinia.pl jest czasowo ograniczone?
Nie. Mojaopinia.pl zastrzega sobie jednak prawo wykasowania użytkownika z panelu, jeżeli ten nie reaguje na zaproszenia do brania udziału w ankietach.

Jak mogę się zalogować do mojego konta na mojaopinia.pl?
Na naszej stronie internetowej istnieje od niedawna opcja logowania się. Twoją nazwą użytkownika jest adres mailowy, a hasło wybierzesz sam/a podczas rejestracji. Po zalogowaniu się do konta możesz zmienić dane osobowe, zakończyć członkostwo bądź sprawdzić, ile punktów uzbierałaś/łeś.

Wynagrodzenie

Jak otrzymam wynagrodzenie?
Za każdą ukończoną ankietę otrzymasz punkty, których ilość zależy od długości ankiety oraz trudności grupy docelowej. Dokładną ilość punktów do zdobycia podajemy w zaproszeniu.
Zwróć uwagę, że zdobyte punkty zachowują ważność przez 2 lata.

Co dostanę za punkty? Na co mogę je wymienić?
Jeżeli uzbierasz punkty o wartości conajmniej 10 złotych, będziesz mógł / mogła je wypłacić bądź wymienić. Aktualne możliwości wymiany punktów możesz sprawdzić w katalogu premii, który znajdziesz po zalogowaniu się do swojego konta w zakładce „Punkty”.

Kiedy moja premia zostanie wypłacona?
W następny piątek po złożeniu zamówienia.

Mogę wypłacić bądź wymienić punkty jeżeli nie uzbierałam/łem kwoty minimalnej?
Nie. Niestety nie jest to możliwe.

Ile mogę zarobić za jedną ankietę?
To zależy od długości i specyfiki ankiety. Zazwyczaj otrzymasz między 500 punktów (za 5-8 minut) a 3000 punktów (za 30 minut) za ankietę wypełnioną w całości.

Czy otrzymam więcej punktów niż podano w zaproszeniu, jeżeli będę potrzebować zdecydowanie więcej czasu na wypełnienie ankiety?
Nie. Przed każdą ankietą otrzymasz informację dotyczącą długości i wynagrodzenia ankiety. Przewidywany czas na wypełnienie ankiety jest przez nas sprawdzany w ramach testu wewnętrznego. Nawet jeżeli czas ten zostanie przekroczony przez pojedynczych respondentów, mojaopinia.pl nie będzie wypłacać więcej punktów.

Z jakim miesięcznym wynagrodzeniem mogę się liczyć rejestrując się w panelu mojaopinia.pl?
Ponieważ nikomu nie możemy zagwarantować wzięcia udziału w określonej liczbie ankiet, nie jest możliwe podanie kwoty, którą można miesięcznie otrzymać.
Wypełnianie ankiet nie powinno - lub nie może - być traktowane jako źródło dochodu. Staramy się aby wszyscy uczestnicy panelu spełniajacy kryteria otrzymali równe szanse udziału w ankietach. Także ze względów metodycznych, instytutom badania rynku oraz ich klientom zależy na "zwykłych" konsumentach, a nie na osobach profesjonalnie wypełniających ankiety.

Nie posiadam konta PayPal. Co mam zrobić?
Masz następujące możliwości:
1. Załóż konto w serwisie PayPal używając w tym celu tego samego adresu, pod którym jesteś zarejestrowana u nas.
2. Poczekaj aż otrzymasz informację o przelewie. Będzie to informacja z serwisu PayPal o tym, że przelaliśmy Tobie wynagrodzenie. Wiadomość ta będzie w języku angielskim. Jednak bez obaw: dla osób, które nie znają angielskiego załączyliśmy informację, jak założyć konto PayPal (używając przycisku "Claim your money" ).
3. Wybierz bon zakupowy zamiast przelewu jako formę zapłaty.

Czy za konto na PayPal pobierane są opłaty?
Nie. Ani założenie, ani posiadanie konta PayPal nic nie kosztuje. Nawet wykonując przelew na rachunek bankowy czy też używając konta do zakupów przez internet nie zostaną pobrane od Ciebie żadne opłaty.

Udział w ankietach

Jak często będę brał/a udział w ankietach?
Konkretna odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa. Ilość zaproszeń dla respondenta zależna jest od ilości i tematyki projektów oraz poszukiwanych grup docelowych. Jeżeli profil repondenta pasuje do danego projektu, wysyłamy e-maila z linkiem do ankiety w której można wziąć udział. Możliwe jest, iż będziesz często otrzymywał/a zaproszenia do brania udziału w ankietach. Możliwe jest również, ze przez dłuższy okres czasu nie otrzymasz żadnego zaproszenia. Z tego powodu nikomu nie możemy zagwarantować brania udziału w przez nas przeprowadzanych badaniach rynku.

Ile mam czasu, aby wziąć udział w ankiecie po otrzymaniu zaproszenia?
Zazwyczaj 3 do 14 dni. Może się jednak zdarzyć, że potrzebujemy niewielu respondentów bądź reakcja pozostałych ankietowanych była dużo szybsza niż się spodziewaliśmy i że ankieta zostanie zamknięta już następnego dnia.

Dlaczego ciągle otrzymuję powiadomienie, że posiadacie wystarczająco dużo osób o tym samym profilu co ja?
Czasami poszukujemy więcej grup docelowych do jednej ankiety. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich cech demograficznych i zachowań konsumenckich już podczas rejestracji, ponieważ trwała by ona niesłychanie długo, a ponadto od czasu do czasu zmieniają się niektóre cechy bądź zachowania konsumenckie.
Z tego względu musimy na początku każdego badania sprawdzić, czy dana osoba nadal spełnia wymagania tej specyficznej grupy docelowej. Przez to może dojść do sytuacji, w której dana osoba spełnia kryteria np. dotyczące używania produktu A, ale ta grupa jest już pełna, podczas gdy nadal brakuje użytkowników produktu B.
Jeżeli otrzymasz to powiadomienie po kliknięciu w link, bez zobaczenia żadnych pytań, oznacza to, że zbyt późno zareagowałaś/łeś na zaproszenie lub otrzymałeś je na krótko przed zapełnieniem grupy.

Kontakt